Október 23. a Vadászati Múzeumban

2024. október 23-án gasztronómiai témájú tematikus tárlatvezetéssel készülünk a kedves érdeklődők számára. Az előadást két kollégánk fogja tartani a barokk korabeli vadászkonyhát idéző állandó kiállításunkban. Somogyi Bálint a táplálkozási szokások átalakulását fogja ecsetelni, történelmi korokon átívelően, a kora-középkortól napjainkig. A tárlatvezetés második részében, Szalai István, hivatásos vadász nyújt szakmai beszámolót a vadhúsok előkészítéséről és felhasználásáról.
Időpontok: 10:00 és 13:00
Díja: 1.250 Ft /fő
Előzetes regisztrációhoz kötött:
info.vadaszati@gmail.com // 06-37/541-900

Manapság sokan megfeledkeznek a népi hagyományainkról, ezek közösségformáló erejéről. Ezeket szeretnénk a „Hagyományok kincsestára" című tematikus családi foglalkozásunkkal feleleveníteni és megismertetni.
A foglalkozásunk időtartama 45 perc, ami alatt szó lesz többek között az év jeles napjairól, hagyományaink eredetéről, vadászhagyományokról, illetve népi motívumokról is.
A foglalkozás díja: 650 Ft/fő
Erre a programunkra családok jelentkezését várjuk!
Jelentkezni a 06-37/541-900-as telefonszámon vagy a vadaszati.muzeumpedagogia@gmail.com e-mail címen lehet 2024. szeptember 01. és október 22. között!

A tárlatvezetés mellett egy Workshopra invitálnánk meg a látogatókat. Őszi hangulatú ajtódísz vagy kopogtató elkészítésére nyújtunk lehetőséget. Ezzel az interaktív programmal szeretnénk őszi hangulatot varázsolni a résztvevők otthonába, illetve egy kellemes élményt biztosítani számukra, megmutatni, hogy a közös alkotás öröme többet jelent, mint egy szép és igényes lakásdekoráció.

Időpont: 14:00
Díja: 2.000 Ft /fő